Радио Милева
поддршка од семејството

Поранешната задругарка подготви се за наследникот Николај: Тара Симов ја покажа собата за бебето и ги воодушеви сите (фото)

Поранешната задругарка подготви се за наследникот Николај: Тара Симов ја покажа собата за бебето и ги воодушеви сите (фото)

Поранешната задруга Тара Симов и нејзиниот избраник Данило добија син, кого го нарекоа Николај.

Симова се породи со царски рез, а нејзиниот партнер откри дека се поминало во најдобар ред. Симова по породувањето се огласи на Инстаграм каде сподели фотографија од наследникот и накратко напиша „Нашиот најубав син“.

Потоа го сподели со своите следбеници и катчето што го подготвила за нејзиниот син. Симова избрала сè во сина боја, а изборот што го направила ги воодушеви сите.

Инаку, нејзиниот партнер за „Блиц“ откри дека тој и Тара ќе живеат со синот во Ниш, а неговите родители ќе им помогнат околу детето.

Сè помина добро, дури и подобро од очекуваното. И таа и бебето се одлични. Имаше голем број проблеми, но сите ги носеше стоички. Ја ослободуваат за два дена.

– Не се венчавме формално, живееме во Ниш, доаѓаме овде, одиме и во Скопје.

Сега ќе бидеме во Ниш, таму имаме поддршка, помош, моите родители се лекари… Многу ќе ни значи. Баба е многу среќна – изјавил Даниел.

Фото: Принтскрин/Инстгарам/Тара Симов

Останати вести од Радио Милева