Радио Милева
неочекувано

Поранешната задругарка Мина Врбашки ужива на луксузна локација со пријателот на нејзиното поранешно момче (фото)

Поранешната задругарка Мина Врбашки ужива на луксузна локација со пријателот на нејзиното поранешно момче (фото)

Поранешната ријалити ѕвезда Мина Врбашки со своето ново момче ужива на луксузна локација на црногорското приморје.

Имено, Мина влегла во романса со извесен Дино од Црна Гора, кој инаку е пријател на нејзиното поранешно момче Менсур Ајдарпашиќ, со кој имаше бурна љубовна врска која започна во „Белата куќа“, пишува Пинк.рс.

– Мина е во врска со Дино, пријателот на Менсур. Тие се заедно во Црна Гора и уживаат во секој заеднички момент. Тие се вљубени еден во друг и тој ја задоволува во сè, ја носи на многу луксузни места во Црна Гора, таа навистина ужива да биде со него – рекол извор близок на парот.

После тоа, Мина се заследила со Менсур на социјалната мрежа Инстаграм, а кој кого прв заследил не се знае.

Многумина се прашуваат како таа брзо го преболела Матеја Матијевиќ чие раскинување тешко го поднесе, па дури и пушти солзи во емисијата „Народ пита“

Мина ја објави фотографијата на Дино од клубот со срце на нејзината приказна, јасно потврдувајќи ја нивната романса.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/minavrbaski

Останати вести од Радио Милева