Радио Милева
Убавица

Поранешната девојка на Мирко Шијан изгледа како да е сестра на неговата сопруга Бојана (фото)

Поранешната девојка на Мирко Шијан изгледа како да е сестра на неговата сопруга Бојана (фото)

Синот на пејачката Гоца Божиновска неодамна го кажа судбоносното „да“ на својата избраничка Бојана Родиќ со која го има синот Зоран, а семејниот дом наскоро ќе стане побогат за уште еден член.

Тие се запознале преку Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана, самата сестра на Бојана и нивната љубов се разгорела и двајцата започнале романса која кулминирала со брак.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @oljaradoicic

Имајќи предвид дека отсекогаш важеше за голем заводник и миленик на понежниот пол, не е чудно што убавите жени често уживаа во неговото друштво, а неговата поранешна девојка за која малку се знае во јавноста, е вистинска убавица.

Имено, пред неговата сегашна сопруга Бојана, Шијан беше во врска со Оља Радоичиќ, која многумина ја споредуваат со Родиќ, а често може да се слушнат коментари за неверојатната сличност, особено поради долгата, темна коса и атрактивниот стил на облекување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @oljaradoicic

Оља е многу активна на социјалните мрежи и може да се пофали со завидна бројка на следбеници, а од нејзините објави би се рекло дека е голем љубител на модата, дека го живее животот максимално и ужива во дружењето и егзотичните патувања.

Мирко беше во долгогодишна врска со оваа убавица, а по раскинувањето во Бојана ја најде својата сродна душа и се всели во мирен семеен живот.

фото:Антонио Ахел/АТА Images/ Instagram

Останати вести од Радио Милева