Радио Милева
хаос

Поради технички проблеми дивееше на сцената: Минатогодишниот евровизиски претставник на Италија ја шокираше публиката (фото)

Поради технички проблеми дивееше на сцената: Минатогодишниот евровизиски претставник на Италија ја шокираше публиката (фото)

Поради технички проблеми дивееше на сцената, публиката остана запрепастена, а  снимката од неговото скандалозно однесување ги заобиколи социјалните мрежи.

Познатиот италијански фестивал Санремо, оваа година го одбележа настапот на младиот пејач Бланк, која предизвика хаос на сцената поради технички проблеми.

Бланко дојде со својот бенд да претстави нова песна, но кога сфати дека слушалките не му работат, го пушти микрофонот и почнал да дивее.

Тој шутирал, ја уништувал сцената и фрлал рози, а потоа ги влечел и туркал музичарите кои се обиделе да го завршат настапот насмеани и покрај неговото скандалозно однесување. Во еден момент ги фрлил слушалките, а кога заврши песната цела сала го исвирка. Бланко се обиде да се оправда велејќи дека сето тоа е „само забава“.

Бланко рече – “Не можев да се слушнам, бидејќи слушалките не работеа, но сепак сакав да се забавувам. Убавината на музиката е да се забавуваш”.

Водителот подоцна излезе на сцената со метла да собира цвеќе и иронично рече: -„Слушавме убава музика, но утре само за ова ќе се зборува“, и не згреши, бидејќи видеото од скандалозниот настап на Бланко ги „загреа“ мрежите.

Фото: Принтскрин/Твитер

Останати вести од Радио Милева