Радио Милева
од мравка направи слон

„Поради операција на носот не смеам да носам очила“: Луна Ѓогани проговори за естетските зафати, па откри што ја плаши

„Поради операција на носот не смеам да носам очила“: Луна Ѓогани проговори за естетските зафати, па откри што ја плаши

Луна Ѓогани отишла на операција на носот, по што престанала да носи очила.

Како што истакнува Ѓогани, тие две работи се многу поврзани.

– Сè уште ми требаат очила за видот, но поради операцијата на носот, една година не треба да носам очила за да немам дупка во горниот дел од носот. Затоа гледам филмови на „ајпад“ за да не ги гледам на ТВ затоа што тогаш криво гледам без наочари – објасни Луна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo Miljkovic (@luna_djogani)

Кога нејзините следбеници ја советувале да почне да носи контактни леќи, таа им објаснила дека е внимателна со нив.
– Знам за тоа, но многу се плашам од леќите. Се плашам дека ќе ми се заглават во окото. Јас сум голем изрод и не сакам да ставам ништо во очи. Патем, моите очи се многу чувствителни. Имав пријателка на која постојано и заглавуваше леќата во окото. – рекла Луна.

Да потсетиме, Луна долго време се спротивставуваше на естетските корекции, тврдејќи дека би била „иста како сите други“ доколку го оперира носот, но на крајот сепак ја направи оваа процедура. Поранешната членка на Задруга коригирала и неколку други работи на лицето и телото, а ниту една од овие интервенции не криела туку, згора на тоа, детално ги документирала на социјалните мрежи.

фото:Јутјуб принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева