Радио Милева

Поради него плачеше цела Србија: Љуба Станковиќ сними дует со Северина! (видео)

Поради него плачеше цела Србија: Љуба Станковиќ сними дует со Северина! (видео)

Миленикот на нацијата, Љуба Станковиќ стигна до самото финале на „Пинкови ѕвездички“ кое ќе се одржи во петок.

Меѓутоа, ова преслатко момче не губи време и веќе почна да работи на својата музичка кариера.

Имено, хрватската пејачка Северина го покани Љуба да запее во нејзината нова песна „Туторијал“ , за која сними спот, а е најава за нејзиниот нов албум.

Спотот вчера излезе во јавност, а малиот Љуба одлично се снајде.

„Љуба е пресреќен поради соработката со Северина. Тие долго време се обидуваа да стапат во контакт со нас и конечно го најдоа нашиот број. Се јавуваше и Северина и нејзиниот менаџер и истакнаа дека пејачката сака сними дует со Љуба. Ние го прашавме Љуба, тој веднаш прифати. Северина беше воодушевена, на снимањето цело време го прегрнуваше и бакнуваше велејќи дека вакво чудо од дете не видела досега, изјави татко на Љуба.

Еве како изгледа новиот спот на Севе, кој се појави и преслаткиот Љуба.

Останати вести од Радио Милева