Вистаграм

Поради Инстаграм го напуштила факултетот: Денес е позната инфлуенсерка, а од цифрата која ја заработува ќе ви се заврти во глава!

Поради Инстаграм го напуштила факултетот: Денес е позната инфлуенсерка, а од цифрата која ја заработува ќе ви се заврти во глава!

Кјара Ферањи е една од првите модни блогерки, а нејзиниот животен пат е многу интересен.

Пред повеќе од 10 години го отворила блогот „The Blond Salad“, на кој објавувала стајлинзи направени на разни локации во Милано. Во меѓувреме студирала право, но три испити пред да дипломира се откажала од факултетот, бидејќи од блогот почнала да заработува повеќе од доволно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

]

Потоа во 2013-та година се преселила во Лос Анџелес и изградила свое модно царство. Покренала модна колекција и соработувала со многу дизајнери и бјути трендови.

За една фотографија која ја објавува на Инстаграм заработува и неколку стотина долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

Магазинот „Форбс“ ја именувал како една од топ 30-те најуспешни лица во модната индустрија, помлади од 30 години.

После три години во Лос Анџелес се вратила во родното Милано, каде продолжила со бизнисот, а најбрзо го запознала и сегашниот сопруг Федез. Се запознале во 2016-та, а тој ја запросил во 2017-та година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

Една година подоцна добиле син, а пред неколку денови и ќеркичка, на која ѝ го дале името Викторија.

Кјара и понатаму своите обожаватели редовно ги известува преку Инстаграм за своите случувања во животот.

извор: точка.мк

Останати вести од Вистаграм