Радио Милева
„Иста Миле“

Поради драстичната промена на фризурата на Елена Китиќ, сега коментираат дека личи на нејзиниот татко (фото)

Поради драстичната промена на фризурата на Елена Китиќ, сега коментираат дека личи на нејзиниот татко (фото)
фото:елена китиќ/инстаграм принтскрин

Пејачката Елена Китиќ, покрај талент за музика, ја разбира и модата и често ги изненадува своите следбеници со нов моден избор на нејзините профили на социјалните мрежи.

Овој пат ќерката на пејачот Миле Китиќ има нов имиџ, кој им го претстави на своите следбеници на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elena Kitić (@elenakitic)

Имено, Елена направи шишки, од кои изгледа доста поразчно од претходно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elena Kitić (@elenakitic)

Она што ја направи Китиќ препознатлива се нејзините драстично долги нокти, но корисниците на Инстаграм не го забележаа само тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mile Kitic (@milekitic)

Имаше голем број коментари дека Елена на оваа фотографија многу потсетува на нејзиниот популарен татко Миле Кутиќ, што за повеќето беше и смешно.

Останати вести од Радио Милева