Радио Милева

Популарниот српски пејач ограбен: На крадецот му се обрати јавно – еве што му порача…

Популарниот српски пејач ограбен: На крадецот му се обрати јавно – еве што му порача…

Фронтменот на „Тропико“ бенд Александар Цветковиќ, попознат како Сале Тропико, е ограбен пред неколку ноќи.

Тој за еден српски портал раскажа дека оние што го ограбиле паднале ниско, односно му ја украле јакната.

-Ми ја украдоа јакната. Јас ја заборавив на стол во кафуле близу мојот стан, а тој што ја земал нека ми ги врати документите бидејќи се ми беше таму, ќе го наградам, вели Сале.

Останати вести од Радио Милева