Радио Милева

Поминаа 25 години од спотот на Цеца за песната „Знам“, а еве како денес изгледа манекенот по кој девојките лудуваа (фото)

Поминаа 25 години од спотот на Цеца за песната „Знам“, а еве како денес изгледа манекенот по кој девојките лудуваа (фото)
фото:принтскрин/јутјуб

Цеца Ражнатовиќ направи бум кога, пред 25 години направи многубројни високобуџетни видеа со режисерот Дејан Миличевиќ за нејзиниот тогаш нов албум „Фатална љубов“, во кој најдоа песните „Иди док си млад“, „Београд“ и други .

Еден од нив остана запаметен и денес, а тоа е видео за песната „Знам“.

Покрај Цеца, во спотот се појавува и тогаш непознатиот Бане Ерчиќ, на кој жените буквално одлепија!

Светлата коса и впечатливите зелени очи му беа заштитен знак на овој манекен, кој подоцна се појави во многу кампањи и видеа. Сепак, тој исчезна од јавната сцена и никогаш повеќе не се појави во светот на шоубизнисот.

фото:принтскрин/инстаграм

Како што пишуваат српските медиуми, Бане и денес живее во Белград, зад себе има еден брак од кој има дете. Тој веќе подолго време не е модел, но стана физиотерапевт и масер.

Останати вести од Радио Милева