Радио Милева
новогодишни желби

Помалата ќерка на Јелена Карлеуша напиша писмо до Дедо Мраз, еве што побара наследничката на пејачката

Помалата ќерка на Јелена Карлеуша напиша писмо до Дедо Мраз, еве што побара наследничката на пејачката

Помладата ќерка на Јелена Карлеуша, Ника напиша писмо до Дедо Мраз.

Јелена на својот „Инстаграм“ го објави писмото.

Имено, Ника од Дедо Мраз побара нов телефон. Исто така таа остави и листа со желби, па посака патики, пижами, слатки….

Под листата на желби, Ника напиша:
– Извини ако претерав, но што да се прави. Чекав цела година да биде нова година, напиша Ника.

.

-Дедо Мразе, Ника ти напиша подолго писмо. Да и добика 5ка по метематика што и беше услов…, напиша Карлеуша во описот на фотографијата.

фото: Принтскрин/инстаграм/карлеушастар/

Останати вести од Радио Милева