Радио Милева
неодолива...

Полни очи сочни облини: Кога Синди ќе ви го сврти грбот немојте да се нервирате, тоа го прави за да и го… фотографирате (ФОТО)

Полни очи сочни облини: Кога Синди ќе ви го сврти грбот немојте да се нервирате, тоа го прави за да и го… фотографирате (ФОТО)

Поранешната членка на групата „Моделс“, Ивана Стаменковиќ Синди, која и тогаш важеше за најубава во атрактивната женска вокална  група, и покрај годините и денес е една од најсексапилните жени на домашната јавна сцена.

Кога ја започна кариерата, пред дваесетина години, со својот изглед ги избезуми сите, а поради нејзините предизвикувачки фотографии машкиот притисок и денес не е стабилен… Најчесто – никако да се спушти!


Атрактивната белграѓанка има 43 години, но тие дефинитивно за неа се само бројка што докажува и фактот дека на Синди  и се восхитуваат и двојно помладите девојки.

Расната убавица  решила дождливете пролетни денови да ги замени со летни и отпатувала во потоплите краишта, а во глетката на споделените фото-пози можат да уживаат и нејзините следбеници на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Stamenkovic (@sindi_models)

Покрај пеењето, таа се занимаваше и со манекенство и уште од 16 години влезе во модниот свет откако откри која е нејзината најголема љубов. Тогаш насловниците и дуплериците на модните и илустрираните списанија и магазини, а денес  Синди го запали Интернетот со своите „жешки“ кадри!

И однапред и одзади полни очи сочни облини е она што го нуди неодоливата Синди!

А кога Синди ќе ви го сврти грбот немојте да се нервирате, тоа го прави за да и го… фотографирате!

Фотот: Инстаграм принтскрин/sindi_models

Останати вести од Радио Милева