Радио Милева
весело

Пола естрада на прославата по повод раѓањето на ќерката на Катарина Грујиќ, а Душко Тошиќ се појави без Јелена Карлеуша

Пола естрада на прославата по повод раѓањето на ќерката на Катарина Грујиќ, а Душко Тошиќ се појави без Јелена Карлеуша

Во еден белградски ресторан синоќа се одржа прослава по повод раѓањето на синот на Катарина Грујиќ и Марко Гобељиќ, а на забавата се појавија многу познати личности од светот на шоубизнисот и спортот.

Марко носел маица со натпис „Добредојде Катја“, па се обрати на медиумските претставници.

Како што истакна, Каќа се породила во една приватна болница во Белград.

-За мене и Катарина ова е најважниот ден во животот. Катарина и бебето се добри, јас сум најгорд татко на светот. Замина на преглед, но ми кажаа да ја оставам. Веднаш знаев дека ќе биде тој ден. Се породи во приватна болница. Се уште не ги видов Каќа и бебето поради короната, чекам да излезат во понеделник, изјави Гобељиќ и додаде дека се расплкала кога ја добил веста.

– Маицата први ми ја искинаа сестрата на Катарина и мојот кум. Имаше солзи радосници кога Катарина ми се јави како да го видов бебето, вели Марко.

На прославата меѓу прва пристигна пејачката  и кумата на Катарина, Андреана Чекиќ.

На забавата присуствувале и Александар Младеновиќ, Миа Борисављњвиќ со сопругот, Вања Мијатовиќ, Драги Домиќ и многу други.

На забавата се појави и фудбалерот Душко Тошиќ кој дојде без сопругата Јелена Карлеуша.

фото: Драган Муја/нова.рс/е сток/ србија данас

Останати вести од Радио Милева