Радио Милева
Комоција во секој поглед

Погледнете во каков луксуз живее пејачката Гоца Божиновска со синот, снаата и внукот (фото)

Погледнете во каков луксуз живее пејачката Гоца Божиновска со синот, снаата и внукот (фото)

Иако не отсекогаш била опкружена со луксуз, за кој често зборувала, пејачката сега ужива во луксуз, а вилата на Гоца Божиновска е величенствена зграда во која таа со години живее со своите деца.

Снаата Бојана и малиот Зоран внесоа посебна енергија во домот, а семејството сега ќе стане побогато за уште еден член чие доаѓање на светот со нетрпение го очекуваат сите членови на семејството.

Гоца Божиновска во оваа палата се вселила, можеме да кажеме, кога се омажила за Зоран Шијан, а по прераната смрт на сопругот, пејачката го продолжила животот со синот Мирко и ќерката Зорана, а како што вели, нивниот семеен дом има најмногу убави спомени.

– Овде сум 20 години и навикната сум на Сурчин затоа што живеев во овој крај девет години пред да се вселим. Овој дом ги чува најубавите спомени што ги имам, особено оние поврзани со мојот покоен сопруг, раѓањето на нашите деца, нивното детство… Никогаш, ама баш никогаш не би се иселила од него. Еве ја мојата среќа. Децата доаѓаат и си одат, но јас останувам. Што би рекла тетка ми: „Ќе останеш во таа куќа додека снаата не те избрка“. И тогаш можеби би ги спакувала куферите и би заминала, само да го израдувам мојот Мирко – изјави еднаш пејачката.

Семејната куќа на Гоца во Сурчин е опкружена со капија со импресивни димензии, пред која има и надзорни камери, додека во пространиот двор во текот на летото членовите на семејството поголемиот дел од времето го поминуваат покрај базенот.

Гоца се погрижи се да биде во согласност со нејзиниот вкус и потребите на едно многудетно семејство, а куќата е пространа и секој член од домаќинството има свое катче кога сака да биде сам.

Внатрешноста на вилата е опремена со мебел во луксузен стил и бројни скапи предмети и детали во боја на злато.


До каминот има голема врамена слика од покојниот сопруг на пејачката, а има и најмодерна технологија како и домашно кино.

Модерната зелена кујна е направена токму по желба на Гоца, а кога пејачката ќе посака да се одмори, ја чека посебен дел на куќата.

Пејачката која не ја крие среќата за бракот на синот, минатата година изјави дека Мирко и Бојана му реновирале соба на малиот Зоран чија соба гледа на базен, а гордите родители наскоро ќе дочекаат уште едно дете, а прекрасната вила на Гоца Божиновска ќе добие повеќе детски катчиња како од бајка.

фото:Инстаграм/Јутјуб принтскрин

Останати вести од Радио Милева