Радио Милева

Погледнете како изгледаше Јована Јоксимовиќ на интервју за работа пред 20 години

Погледнете како изгледаше Јована Јоксимовиќ на интервју за работа пред 20 години
фото: принтскрин/твпрва

Водителката Јована Јоксимовиќ важи за една од најзгодните водителки во регионот.

Последните неколку дена многу често се пишуваше за неа бидејќи заедно со својот колега Срѓан после долго време даде отказ од Прва телевизија.

Се шпекулира дека водителката ќе се врати на телевизија на која пред 10 години даде отказ, но се уште нема официјални информации.

Иако со текот на годините работеше на себе, Јована Јоксимовиќ нема некои драстични промени, а еве како изгледаше пред 20 години на интервју за работа на БК.

фото: принтскрин/телеграф.рс

„Ние сите бираме со која професија ќе се занимаваме. Тоа што го сакав, тоа и го добив. И оваа работа како и секоја, има свои предности и недостатоци. Среќна сум што го работам тоа што го сакам и мислам дека во својата професија сум коректна“, изјави Јоксимовиќ во една прилика.

Останати вести од Радио Милева