Радио Милева

Погледнете како изгледа љубовното гнездо на најпознатата турска актерска двојка (фото)

Погледнете како изгледа љубовното гнездо на најпознатата турска актерска двојка (фото)

Бурак Озчивит и Фахрие Евџен се една од најпознатите двојки, а фановите со голем интерес го следат секој нивен потег.

Според тоа, многу се зборуваше за нивната венчавка во медиумите, а потоа и за нивната криза во брак, која доби епилог со раѓањето на синот Каран.

Сега, според турските медиуми, Бурак и Фахрие живеат во нејзиниот стан, кој го купила многу пред да се сретнат.

Тоа е дуплекс поткровје кое има 240 квадратни метри. Во долниот дел има дневна, кујна, три спални соби, купатило и остава, а на горниот кат има работна соба, бања, соблекувална, спална и голема тераса.


Откако се роди бебето Каран, мама Фахрие е посветена само на мајчинството, додека Бурак се уште не започнал со снимање на некој нов филмски проект.

фото:инстаграм/фахрие евџан

Останати вести од Радио Милева