Радио Милева

Погледнете како денес изгледа Тони Брекстон на 52 годишна возраст (фото)

Погледнете како денес изгледа Тони Брекстон на 52 годишна возраст (фото)
фото:тони бекстон/инсатграм

Тони Брекстон е една од најуспешните R&B пејачки, а ни остана во сеќавање по неверојатните балади. Иако опадна нејзината популарност која ја уживаше од почетокот на 1990 година до почетокот 2000тата, Тони и понатаму објавува синглови. Но фановите посебно ги распамети фотографијата во бикини на која едноставно никој не може да поверува дека има 52 години.

R&B ѕвездата Тони Брекстон не освои со својот посебен глас и хитовите како “Unbreak my heart” (1996), но и со својата складна и витка фигура. Но талентираната Тони која полека го отвори патот до друштвата на најголемите музички диви, ги наполни и медиумите со не така убави приказни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Toni Braxton (@tonibraxton) on

Имено, пејачката која во својата кариера продаде повеќе од 60 милиони албуми, објави банкрот два пати а до финансискиот крах ја доведе опсесијата за претераниот луксуз.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Toni Braxton (@tonibraxton) on

Денес Тони посветено создава се со цел да остане на музичката сцена. Минатиот месец објави нов сингл насловен како “Do It”, а своите фанови сосема ги распамети со провокативната фотографија во црн дводелен бикини костим во која ја покажа својата завидна фигура.

Останати вести од Радио Милева