Радио Милева
заљубени

Погледнете ја интимната забава на Рајковиќ: Ана сподели романтични моменти со Предраг, по повод нејзиниот роденден (фото)

Погледнете ја интимната забава на Рајковиќ: Ана сподели романтични моменти со Предраг, по повод нејзиниот роденден (фото)

Сопругата на фудбалерот Предраг Рајковиќ, Ана Рајковиќ го прослави својот 27 роденден, а дел од атмосферата од прославата сподели на мрежите.

Ана на својата инстаграм приказна ги воодушеви сите со фотографија на која се бакнува и гушка со сопругот, а тука се и нивните два сина.

– Кога тато ја бакнува мама – напишала Ана со емотикон на смајли што плаче од смеа.

– Ви благодарам за убавите желби – додала Ана.

Инаку, Предраг и приреди изненадување, купи торта со црвен дизајн и многу срциња, а фотографијата ја сподели на мрежите, па може да се каже дека нивната љубов цвета и дека се заљубени исто како на првиот ден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Predrag Rajkovic (@rajkovicpredrag)


– Среќен роденден на најдобрата мама и сопруга на светот. Те сакам најмногу на светот – напиша тој.

Ана Рајковиќ, да потсетиме, се најде во центарот на скандал кога, како што и самата раскажа, нејзините пријатели и наместиле афера во Катар додека се уште траело Светското првенство. Тогаш Ана беше доведена во врска со друг спортист од репрезентацијата. Таа жестоко ги демантираше озборувањата, а подоцна откри дека нејзините пријатели ја измислиле приказната за, наводно, да и се одмаздат што отпуштила еден од нив од нејзината продавница, како и дека застанала на патот на лагите со помош на полицијата.

– Карма е кога другите ви ги рушат ѕидовите, а подоцна истите паѓаат врз нив – напиша неодамна Рајковиќ, а потоа објави и семејни фотографии со сопругот и синовите.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева