Радио Милева
Нејзиното гнездо блеска

Погледнете го домот кој Аца Лукас и го остави на бившата сопруга Соња Вуксановиќ (фото)

Погледнете го домот кој Аца Лукас и го остави на бившата сопруга Соња Вуксановиќ (фото)

Фолкерот Аца Лукас по разводот со Соња Вуксановиќ се преселил во стан во Вождовац, додека неговата поранешна сопруга и ќерката живеат во нивната вила на Бежанијска коса.

Со оглед на тоа што Соња Виксановиќ, поранешната сопруга на Аце Лукас, е многу активна на „Инстаграм“, таа често објавува детали од својот дом каде ужива во друштво на ќерките.
Нејзин омилен детаљ е огледалото кое се протега по целиот ѕид, а во кое покрај совршените аутфити кои ги фотографира во него, можете да ја видите и целата дневна соба.

За време на празниците, за Викторија да ја добие својата бајка, куќата го доби својот празничен дух и изгледа уште поприкриено.

Домот го красат уметнички дела, скапоцени детали, но и прекрасни цвеќиња во кои Соња посебно ужива.

Да потсетиме, поранешната сопруга на Аца Лукас, Соња Вуксановиќ, за која пејачот изнесе бројни пикантерии во својата книга „Ова сум јас“, зборуваше за Курир.рс и рече дека не ја интересира што напишала и нема да коментира.

Да потсетиме, Лукас детално опиша како изгледале неговите расправии со Соња.

– Почнуваат кавгите. Страшно. И двајцата погрешивме, се разбира, но не ги признавме нашите грешки. Низ кавгата сфатив дека почна да се враќа стариот Аца, кој кажува што мисли и прави што сака. И бидејќи беше забрането, почнав да доаѓам дома пијан, издрогиран. Аца во најлошото издание! И сè полека почна да го губи своето значење. Таа во кавгата наброја што сум јас. Нашите кавги беа страшни. И таа кавга пред децата. Вените на вратот ни пукнаа и изгледаа дека ќе експлодираат. Тврдоглави и двајцата, не го прифаќаме нашиот дел од вината. Страшни реченици. Ја сакам и ја навредувам. Кога сакав да заминам, таа ми влезе во лицето. „Не мисли да ме удираш!“ И пагански јазик дури и за разбеснета жена – напиша Лукас и додаде дека тогаш ја признал својата непостоечка вина за семејно насилство и добил една и пол година, условно три години.

фото:Инстаграм/sf__fashion__style

Останати вести од Радио Милева