Живот и Стил

Подгответе напиток кој ќе ви ја подобри крвната слика

Подгответе напиток кој ќе ви ја подобри крвната слика

Направете напиток кој ќе ви ја поправи крвната слика. Донесува фантастични резултати, а многу е вкусен и може да го конзумирате како десерт.

Ова ви е потребно:

200 мл мед

200 грама ореви

200 грама суво грозје

200 мл сок од моркови

200 мл сок од цвекло

2 лимона

Подготовка

Исечете и исчистете ги двата лимона, а потоа сомелете ги со или без кора. Во тоа додајте го медот, цеденото цвекло и сокот од моркови, па измешајте.

На крајот во смесата додајте ги меланите ореви и сувото грозје. Ќе добиете смеса богата со витамини која може да ја чувате во тегла.

Конзумирајте секојдневно по една чаша и ќе добиете супер резултати.

извор:курир.мк