Радио Милева
Разговор покрај море

„Подготвена сум за бебе“: Милица Тодоровиќ проговори на тема мајчинство, но и статусот на љубовно поле

„Подготвена сум за бебе“: Милица Тодоровиќ проговори на тема мајчинство, но и статусот на љубовно поле

Пејачката Милица Тодоровиќ деновиве одмара во Црна Гора по настапите и снимањето спотови за нови песни.

Таа директно од Црна Гора учествуваше во шоуто „Премиера“:

Никогаш поблиску до водата, а ние не сме во вода. Како си, долго време не сум те видел? – започна водителот Немања.

-Кога те гледам, секогаш си насмеан, зрачиш со харизма, навистина ми е лесно да работам со тебе. Проблемите привлекуваат проблеми. Забавна личност сум, сакам така да се шегувам, секогаш кога ќе се видам на ТВ се прашувам што правиш? Јас сум повеќе шегаџија отколку што се фрла светлина на мојата пејачка страна, па застанав малку. Но, снимив два видеа – изјави Милица

Дали можеш да се бањаш после шоуто? Имате настап скоро секој ден? Кога излегуваат песните? – праша репортерот.

Малку изгорев на базен, сега ме изморува водата, одморам малку, па се подготвувам за настап. Па, вечерва околу 2 имам настап. Кога ме прашуваат зошто не сум таму и зошто нема песни, луѓето не знаат дека имам 20 песни, но не се шегувам, јас сум вага. Дали да ја издадам, дали е доволно добра… Можеби не треба така да размислувам. Таа што оди во август, ја снимив пред три дена, дуетска песна е. Станува збор за машко-женски дует. А во септември ќе излезе грчка кавер, можеби една од најтешките песни што сум ги снимила. Едвај чекам да го видите видеото – изјави Милица.

Сите медиуми објавија дека неодамна сте биле со Новак Ѓоковиќ – додаде Немања.

Да, сакам да застанам покрај пирамидите , да одморам. Потоа Новак одигра пријателски натпревар со колегите, тениските терени беа отворени. Се најдов на одмор, ме прашаа дали ќе испеам 2, 3 песни. Некако секогаш ми се случува да пеам за Ноле, како што беше за свадба и многу пати. Задоволна сум да. Тој е една душа човек, премногу добра личност, толку сосема нормална, а сепак толку голема. И ние сме комшии… Ќе се сретнеме, последен пат таму беше зимоска. Отиде во Јахорина, јас фрлив ѓубре. Во таа населба живеат многу колеги – додаде Тодоровиќ.

Одамна не сум те видел, со годините стануваш помлада и поубава. Дали си и попаметна? – праша Немања.

Некако станав флегма, пеам од 13 години. Едно бебе сега е добро. Како го кажав ова… – рече Милица.

Дали сте заљубени, затоа блескате? Дали е вашата најголема желба да станете мајка? – праша новинарот,

Посакувам да бев, но не сум. Па, ако моите песни станат хитови, ако родам бебе, тогаш правиме интервју: Прво, треба да најдеш дечко, да го направиш тоа дете, па потоа да се роди . Ќе мора да почекате – одговорила пејачката.

фото:Пинк Премиера/Инстаграм Милица Тодоровиќ

Останати вести од Радио Милева