Радио Милева
слатко изненадување

Подарокот што го доби Јелена Карлеуша за својот роденден ја остави без зборови (фото)

Подарокот што го доби Јелена Карлеуша за својот роденден ја остави без зборови (фото)

Поп – фолк ѕвездата Јелена Карлеуша вчера, 17 август 2021 година, го прослави својот 43-иот роденден, а на нејзина адреса пристигна невообичаена роденденска торта.

Имено пејачката со своите фанови на Инстаграм сподели што добила на овој најсреќен ден во годината.

Иако таа добила многу подароци вчера, сепак најмногу и остави впечаток тортата која беше во облик на круг на два ката, а на истата имаше сирена со нејзиниот лик.

Тортата е направена специјално за ЈК, а нејзините иницијали се најгоре на истата. Инаку таа доби и уште неколку други торти, но и букети цвеќе и други подароци.

Фото: Инстаграм принтскрин/karleusastar

Останати вести од Радио Милева