Радио Милева
Кога се сака се' е возможно

Почнале да живеат заедно по четири дена врска: Тијана Дапчевиќ го „фатила“ саканиот со друга, па му простила, но тоа бил само почеток (фото)

Почнале да живеат заедно по четири дена врска: Тијана Дапчевиќ го „фатила“ саканиот со друга, па му простила, но тоа бил само почеток (фото)

Љубовната приказна на Тијана Дапчевиќ и нејзиниот сопруг Милан е многу необична. Тие двајца се во брак повеќе од 20 години, а зад себе оставија многу бурен период, за кој и денес се пишува во медиумите, а овој пат тоа го пренесе српски Ало.рс.

Тијана и Милан се запознале на кошаркарски натпревар во Сомбор, а по четири дена врска почнале да живеат заедно. Во 2001 година, на 28 април, тие се венчаа.

Меѓутоа, неколку години подоцна, нивниот брак го потресе скандал.

Милан Дапчевиќ потоа бил фатен во непријатна ситуација со келнерка, а како што пренесуваат медиумите, Тијана му ја простила оваа „екскурзија“ и никогаш повеќе не проговорила за тоа.

Но, после тоа, во 2015 година, повторно се појави веста за брачната криза. Беше објавено дека Тијана наводно се разведува. Како што тогаш се наведуваше, пејачката поминала неколку дена надвор од нивната куќа за да си ги среди мислите и сфатила дека не може да живее без сопругот.

Таа изјавила дека нејзиниот брак не е идеален, но дека опстојува благодарение на љубовта што Милан и таа ја чувствуваат еден кон друг.

Во бракот го добија синот Вук, а деновиве кога Тијана јавно му ја честиташе на сопругот 18-годишнината од бракот, откри уште еден интересен детаљ нивната за љубов.

– Мајка ми (многу пред да стане тоа) го прочита расказот на Ѓура Јакшиќ за Тијана, која беше вљубена во Милан. Поради та Тијана на Ѓура, подоцна реши и јас така да се викам… Две школи, една академија и неколку „љубов“ подоцна, Милан го запознав на место каде што не ни знаев дека можам да бидам (кошарка ), затоа што не можам да поднесам спорт. Оттогаш двајцата трпиме се’. И оттогаш сите мисли ми почнуваат со множина… Среќна 18-годишнина љубов моја – напиша тогаш Тијана на социјалните мрежи.

Инаку, пејачката неодамна откри дека освен со музика се занимавала и со земјоделство.

– Овде не можеш да живееш од твоето чело. Сега во меѓувреме се занимавам и со земјоделство. Што е смешно, имам ореви – открила Тијана пред неколку месеци за „Гранд њуз“.

Тијана, Милан и синот Вук многу често се на македонска адреса каде поминуваат време со семејството на пејачката и за повеќето Ула од „Преспав“.

извор:Ало.рс/

фото:Инстаграм/Тијана Дапчевиќ

Останати вести од Радио Милева