Радио Милева
весело

Почна прославата: Мирко Шијан заедно со пријателите го слави раѓањето на синот (фото)

Почна прославата: Мирко Шијан заедно со пријателите го слави раѓањето на синот (фото)

Mирко Шијан е пресреќен што утринава стана татко на синот Зоран.

Пресреќниот татко веќе започна да го слави раѓањето на синот, а пријателите и роднините полека се собираат. Имено, Мирко прославата ја започна во нивната куќа во Сурчин, а потоа излезе да наздрави додека ги чека гостите.

Иако големата прослава се очекува за вечерните часови, Мирко по обичајот соблече една искината мајца.

Потоа, таткото и пријателите седнале да наздрават, а тој не ја тргнувал насмевката од лицето.

Тој открил дека Бојана се породила утринава во шест часот, па откри уште некој детаљ.

„Toj e веќе миленик, тука се сите тетки, а сега и Богдана ќе дојде. Тоа е татина љубов. Мојата Бојана е најхрабра“, вели Мирко за 24 седам, а на прашањето колку е тешко бебето и на кој личи, тој вели:

„Црн е, нормално како и сите ние Шијан. На кој ќе личи….Тежок е, мил на татко. Баба Гоца е надвор од себе. И се роди првиот внук“, вели Мирко.

Потсетуваме, среќниот татко радосните вести ги сподели на Инстаграм каде и на својата избранчка Бојана и порача дека ја сака најмногу на свет.

фото: ата имагес

Останати вести од Радио Милева