Радио Милева
тажна вест

„Почивај во вечноста“: Пејачката Ана Бекута со емотивни зборови за смртта на нејзината мајка  (видео)

„Почивај во вечноста“: Пејачката Ана Бекута со емотивни зборови за смртта на нејзината мајка  (видео)

Пејачката Ана Бекута 40 дена молчеше за смртта на нејзината мајка, а сега проговори со шокантни зборови. Ана призна дека нејзиниот свет престанал, и дека за неа започнало сосема поинакво време:

– Поминаа 40 дена откако мојата добра мајка Милица отиде во Царството Небесно, а јас засекогаш престанав да бидам нечие дете. Кога умира мајка, умира цел свет, последната грижа зошто доцниш и секое слабо сомневање дека нешто не е во ред затоа што мислела дека твојот глас на телефон е поинаков. Со секоја мајка умира една уметност на готвење, еден начин на поставување трпеза, една историја, едно семејство и еден начин на љубов и една универзална, а сепак единствена грижа за дете кое долго време е нечија мајка. Почивај во вечноста на твојата љубов, драга моја мајко – напиша Бекута на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1)

Фото: Принтскрин/Инстгарам/Ана Бекута

Останати вести од Радио Милева