Радио Милева
несакана средба

Почитта и тагата по Марина ги спои лутите сопернички: Цеца и Карлеуша освен на суд, за прв пат се најдоа заедно на исто место (ФОТО)

Почитта и тагата по Марина ги спои лутите сопернички: Цеца и Карлеуша освен на суд, за прв пат се најдоа заедно на исто место (ФОТО)

Заминувањето на еден од најдобрите српски текстописци, односно нејзиното последно испраќање до вечното почивалиште ги обедини дури и најлутите ривалки. Па така, освен на суд, Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша за прв пат можеа да се видат заедно на исто место.

 

Двете пејачки дојдоа облечени во црно, со црни маски преку лицето како што налагаат ковид протоколите.

Цеца криејќи ги насолзените очи со црни очила, Карлеуша видно растревожена.

Цеца донесе огромна икебана од бели рози, додека Јелена плачеше и надвор од капелата.

Фото: Пинк.рс/Стефан Стојановиќ

Останати вести од Радио Милева