Мегафон
тажна вест

Почина Марина Туцаковиќ

Почина Марина Туцаковиќ

Најпознатиот српски текстописец, Maрина Туцаковиќ по тешко боледување, почина на 67 години.

Последните денови ги помина во КБЦ „Драгиша Мишовиќ“, каде што беше префрлена откако во вторникот и се влоши здравствената состојба.

Туцаковиќ беше позитивна на коронавирус и беше ставена респиратор, но не ја издржа борбата.

За потсетување, во 2018 година на Марина и беше дијагностицирано рак на дојка и отогаш се лекуваше. За жал, не ја издржа битката од опасната болест.

Туцаковиќ е еден од најпознатите регионални текстописци, има напишано голем број хитови за Лепа Брена, Цеца Ражнатовиќ, Дара Бубамара, Ана Николиќ, Јелена Карлеуша…..

фото: ата имагес