Радио Милева
тажна вест

Почина актерката Лиза Бејнс – ѕвездата на филмот „Gone girl“

Почина актерката Лиза Бејнс – ѕвездата на филмот „Gone girl“
фото: профимедиа

Актерката Лиза Бејнс, ѕвездата на филмот „Gone Girl“, почина како резултат на сообраќајна несреќа што ја доживеа на почетокот на јуни.

Имено, ја удрил скутер, а возачот побегнал.

Од тогаш Бејнс се наоѓаше во критична состојба, но за жал не се опорави од повредите и почина во понеделникот.

фJamie McCarthy / Getty imagesото/profimedia

Оваа тажна вест ја потврди нејзиниот претставник за медиуми.

-Нашите срца болат поради трагичната и бесмислена минливост на Лиза. Таа беше жена со голем дух, kindубезност и дарежливост и посветена на работата, или на сцената или пред камерата, а уште повеќе на нејзиниот сопруг, семејството и пријателите. Бевме среќни што ја имавме во нашите животи – рече нејзиниот ПР.

Останати вести од Радио Милева