Радио Милева
Која ако не мама

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески, ја покажа најважната жена во неговиот живот (фото)

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески, ја покажа најважната жена во неговиот живот (фото)
фото:ристе ристески/инстаграм принтскрин

Победникот на најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ и ексклузивец на „Гранд“, продукција, Ристе Ристески, неодамна ги изненади своите фанови со нови музички видеа кои ги сними во домашна атмосфера.

Ристе иако веќе извесен период е стациониран на белградска адреса, изминатиот период беше и во родното Охрид каде веруваме дека се чувствува најубаво.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Riste Risteski (@riste_risteski)

Тој не од оние познати кои знаат да бидат ултра активни пред следбениците на социјалните межи, а овој пат причина за неговото активирашње беше празникот на жената 8-ми Март.

Ристе на овој посебен ден ја покажа и својата најпосебна дама во животот. За девојка тешко да открие нешто, но во случајот ја покажа најважната дама – мајка си.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Riste Risteski (@riste_risteski)

Букетот цветови беше неизбежен, а мама пресреќна и поради тоа што нејзиниот син и е дома.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Riste Risteski (@riste_risteski)

Инаку,што се однесува на неговата музичка кариера, Ристе веќе има готови студиски песни на македонски и српски јазик чие објавување беше одложено поради пандемијата од коронавирус.

Останати вести од Радио Милева