Радио Милева
Стагнација

Победи во „Ѕвездите на Гранд“ и го снема: Еве каде е и што прави Мустафа Омерика… (фото)

Победи во „Ѕвездите на Гранд“ и го снема: Еве каде е и што прави Мустафа Омерика… (фото)
фото:принтскрин/јутјуб

Кога Мустафа Омерика се појави во „Ѕвездите на Гранд“ пред седум години, сите рекоа дека ѕвездата е родена.

Но, на патот кон врвот, ова момче од Неретва, како што го викаше Воја Недељковиќ за време на натпреварот, се изгуби. Што всушност му се случило и зошто не ги исполни очекувањата на тогашното жири, му откри за „Гранд. Онлајн“.

Тој зборуваше како напредува неговата музичка кариера:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mustafa Omerika (@mustafaomerika)

– Јас сум во Мостар, работам како и обично, пеам и сè оди добро. Што се однесува до очекувањата на жирито и публиката, како и моите, јас едноставно не ги најдов песните што ми одговараат, во кои ќе се наоѓам. Затоа и се посветив на теренската работа, избрав патувања и настапи, а музичките новитети ми недостасуваа, што не значи дека не размислувам за тоа. Во меѓувреме, снимив кавер што мина одлично и сега продолжувам понатаму.

Пејачот откри дека имал план да се врати на музичката сцена, но вирусот корона го спречил:
Во планот имаше проект, но поради новонастанатата ситуација, моравме да одложиме сè. Засега ништо не снимам, настапувам претежно во Босна и Херцеговина, се прилагодувам на мерките и чекам подобро време, заврши тој.

Останати вести од Радио Милева