Радио Милева

Победи во „Ѕвездите на Гранд“, а публиката го обожава – вака изгледаше Ристе Ристески како матурант! (фото)

Победи во „Ѕвездите на Гранд“, а публиката го обожава – вака изгледаше Ристе Ристески како матурант! (фото)

Претходната сезона ја однесе титулата победник на музичкото регионално шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Од самото појавување на сцената ја осови публиката со својот глас и својата харизма.

Ристе Ристески, по победата ја сними и својата прва песна „Добро јутро тајно моја“, а каде и да настапува прави вистинска атмосфера.

фото: Фејсбук

Ристе потекнува од преубавиот Охрид, каде што завршил средно образание како графички техничар.

Еве како изгледаше Ристе како матурант.

Останати вести од Радио Милева