Радио Милева
Ники или Сузе

По споредбата со Џенифер Лопез, Сузана Гавазова сега се спореди со Ники Минаж – На која подобро и стои? (фото)

По споредбата со Џенифер Лопез, Сузана Гавазова сега се спореди со Ники Минаж – На која подобро и стои? (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/профимедиа

Српската пејачка Јелена Карлеуша како да ги инспирираше и нашите пејачки и водителки да се споредуваат со светски позанти ѕвезди кога е модниот избор во прашање.

Така, се почесто можеме да видиме како македонската фолкерка Сузана Гавазова се споредува со светски модни ѕвезди.

Неодамна, Сузе се спореди со латино дивата Џенифер Лопез односно пејачката најде фотографии од себе и Џеј Ло на која се облечени во иста модна комбинација, па своите следбеници ги запраша на која подобро и стои.

По оваа паралела, Гавазова деновиве повторно со спореди со уште една светска ѕвезда, односно со Ники Минаж.

Имено, пејачката објави фотографија од 2018 година на која е облечена во бела маица и корсет, а до својата фотка „залепи“ и фотографија од Ники Минаж која е облечена во сличен стајлинг како и македонската пејачка.

„Ники или јас“, напиша Гавазова покрај објавата.

фото: принтскрин/инстаграм

фото: принтскрин/инстаграм

 

Што мислите на која подобро и стои?

Останати вести од Радио Милева