Радио Милева
емотивниот живот

По смртта на Аркан тој беше првиот маж во животот на Цеца: Еве каде е денес и како изгледа (фото)

По смртта на Аркан тој беше првиот маж во животот на Цеца: Еве каде е денес и како изгледа (фото)

Емотивниот живот на Цеца отсекогаш привлекувал големо внимание во јавноста, а по смртта на Аркан во нејзиниот живот се најде 16 години помладиот модел Александар Јововиќ.

Атрактивниот Александар ја освои Цеца во 2015 година, кога се појави во нејзиниот спот за песната „Добро сам просла“. Но,тие ја криеја својата врска од јавноста.

Александар Јововиќ беше еден од најбараните српски манекенки, а двапати ја доби наградата за најдобар модел на „Белградската модна недела“.

На прашањето кои се причините за нивното раскинување, тој рече:

„Ако често на нејзиното лице забележувам гримасa што  и сам би ја направил ако имам пред мене збирка решени задачи од квантната физика, на пример, или ако смислата за хумор со која ја освоив падне во вода и ме гледа блед како празна кутија,  тогаш доаѓа до крај на врската “, рече еднаш.

Александар денес работи во маркетинг агенција, води мирен живот, а ретко објавува фотографии на социјалните мрежи. Изгледот му се смени целосно, со оглед на тоа што имаше само 26 години кога стапи во врска со Цеца, која тогаш имаше 42 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirko Tosic (@mirkonis.hair)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bojana Jovetic (@bojanajovetic)

Фото: Принтскрин/Инстаграм/cecaraznatovic/bojanajovetic/mircotosic/Јутјуб

Останати вести од Радио Милева