Радио Милева
конечно

По разводот со Игор Којиќ, Северина има среќни вести: „Се врати дома“

По разводот со Игор Којиќ, Северина има среќни вести: „Се врати дома“

Хрватската пејачка Северина Којиќ неодамна се најде во центарот на вниманието кога потврди дека ставила крај на бракот со Игор Којиќ.

Taa истакна дека повеќе нема да го коментира разводот.

Инаку, пејачката изминатата година поминуваше низ тежок период бидејќи беше разделна од синот и водеше правна борба со нејзиниот екс сопург Милан Поповиќ за старателството на детето.

Сепак, сега пејачката радосни вести. Имено, таа одржа концерт во Црна Гора на кој ги пееше своите најголеми хитови, а песната „Роџено моје“ која ја посвети на нејзиниот син ја најави со посебна порака која ја заинтрегира јавноста.
„Не можам да ви кажам за што се работи, но детето се врати дома. Ви благодарам на поддршката на сите. Со радост ќе пееме“, изјави пејачката.

Северина не откри за што точно се работи, но многумина претпоставуваат дека таа го добила старателството на синот и тој се врати дома.

 

фото: Инстаграм/северина

Останати вести од Радио Милева