Радио Милева
со лесно

По примерот на славните: Бремената сопруга на Борко Ристовски пред породување позираше по долна облека (фото)

По примерот на славните: Бремената сопруга на Борко Ристовски пред породување позираше по долна облека (фото)

Принцезата на ракометниот голман или попознат како министерот за одбрана, Борко Ристовски и ноговата сопруга Нина, само што не дошла на свет.

Имено, мама Николина е во последниот триместар од бременоста и брои ситно до породувањето или чека да се случи во секој момент.

Својата фотосесија пред породување ја објавува во серија, односно започна со фотографиите каде позира во црно тесно фустанче каде стомакот е во прв план, потоа оние со синчето Душан, за сега да ги покаже оние поразголените.

Сега, Нина позираше со голиот труднички стомак облечена само по долна облека, најпрвин таква во беж нијанса, а потоа и црна, а одозгора баде мантил.

Блажена и задоволна од резултатот Нина фотографиите ги објави на својот Инстаграм каде доби пофални коментари како и такви да помине со лесно на породувањето, што и ние и го посакуваме истото.

А убавите вести дека наследничката пристигнала на свет,може да дојдат во секој момент!

фото:Инстаграм/Николина Нина Ристовска

Останати вести од Радио Милева