Радио Милева

По пет месеци откако доживеа мозочен удар, Тони Цетински на својата сопруга испрати емотивна порака

По пет месеци откако доживеа мозочен удар, Тони Цетински на својата сопруга испрати емотивна порака
фото: принтскрин/инстаграм

Сопругата на Тони Цетински и неговата најголема поддршка, Дубравка Цетински во средината на јуни доживеа мозочен удар и беше хоспитализирана.

Сопругата на пејачот се најде во јавност и тоа на еден факултет, а со оглед на тоа што нејзиниот сопруг беше во прв ред, по обраќањето на Дубравка се обрати на својата сопруга:

фото: Инстаграм

„Што да ти кажам, драга Дуда? По се што помина, повтрно излезе како победник. Необјасниво е да го гледам тој сјај во твоите очи и како на забавен начин се пренесе на своите студенти. Добредојде назад, беше прекрасно да те видам во природно издание“ напиша Цетински и додава:

„Твојот сопруг е многу горд,  не можам да најдам вистински зборови. Те сакам“ напиша пејачот во описот на неколку заеднички фотографии со сопругата.

За потсетување, сопругата на Цетински во средината на јуни доживеа мозочен удар,  и се слоши дома, а пејачот веднаш повикал Брза помош.

Останати вести од Радио Милева