Радио Милева
Уште една операција

По операцијата морала на строга диета: Ивана Петерс драстично ослабена (фото)

По операцијата морала на строга диета: Ивана Петерс драстично ослабена (фото)

Пејачката Ивана Питерс поради здравствените проблеми морала да биде на посебна диета.
Ивана пред неколку години имаше варијации во тежината. Таа се чувствувала лошо и морала да побара лекарска помош.

По прегледот било утврдено дека има проблем со жолчката и дека мора да оди на операција.
Откако и била укажана лекарска помош, докторот и го привлекол вниманието дека мора да го промени начинот на живот и исхрана.

Јадела само одредена храна, поради што изгубила 10 килограми. И како што вели, тука не е крајот, сака да симне уште еден мал вишок.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana (@ivanapeters)

– Одеднаш добив напад на жолчката, мислев дека е слепо црево. Морав да направам операција и поради сето тоа изгубив многу килограми. По интервенцијата добив список од докторот што можам да јадам, па се прилагодив на поинаква исхрана – вели Ивана Петерс.

На почетокот воопшто не и се допаднала новата диета, но не се откажала.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana (@ivanapeters)

– Не можев да јадам ништо. Потоа почнав да земам неколку помали оброци на ден и тоа ми го забрза метаболизмот. Бев на детоксикација, сите оброци ги подготвував на вода и јадев главно динстано. Сутлија ја подготвив со вода наместо млеко, а јадев и многу овошни компоти. Буквално живеев од супи со зеленчук и месо, само тоа ми се допадна.

Со помош на оваа диета пејачката успеала да ослаби десет килограми, а планира уште пет.
Инаку, пред неколку години Ивана имаше инфаркт, по што и беше направена кардиолошка хирушка интервенција.

фото:Инстаграм/Ивана Петерс

Останати вести од Радио Милева