Радио Милева

По неполн месец од породувањето Сања Николиќ излезе на прва прошетка со синчето (фото)

По неполн месец од породувањето Сања Николиќ излезе на прва прошетка со синчето (фото)
фото: сања николиќ/принтскрин/инстаграм

Марко Маринковиќ – Слаткар и неговата сопруга Сања Николиќ на средината на април, поточно на 15.04.2020 година се реализираа во нивната најважна улога – станаа родители на син.

Парот за нивниот наследник одбра оригинално име – Моша.

Новопечениот татко тогаш на социјалните мрежи ги сподели среќните вести за пристигнувањето на новиот член.

„Се роди Моша Маринковиќ. Голем да му расте“, напиша на „Фејсбук“.

Оттогаш секој нивен момент е исполнет со радост, љубов, среќа, а бидејќи периодов седиме дома, тие имаат уште повеќе време да се посветат и уживаат со синчето.

Деновииве, Сања одлучи да го искористи топлото и убаво време, па да ја направи првата прошетка со Моша.

Таа со заштитна маска се прошета со синчето низ скопските улици, а Слаткар овој момент го овековечи со видео кој го објави во кратките приказни на својот „Инстаграм“ профил.

фото: принтскрин/инстаграм/сањаниколиќ

фото: принтскрин/инстаграм/сањаниколиќ

Останати вести од Радио Милева