Радио Милева

По наредбата на кралицата Елизабета, Меган Маркл и принцот Хари се враќаат во Лондон

По наредбата на кралицата Елизабета, Меган Маркл и принцот Хари се враќаат во Лондон
фото: ап/мат дунхан

Кралицата Елизабета ги покани принцот Хари и неговата сопруга да се вратат во Велика Британија на почетокот на март по повод одржување на Денот на Комонвелт.

На 9-ти март парот би требало да се врати и да присуствува на прославата.

фото: профимедиа

За Елизабета, ова е многу важен датум, па сите се убедени дека Меган и Хари ќе ги спакуваат куферите и ќе дојдат во Лондон.

За потсетување, пред неколку недели Меган и Хари истаканаа дека сакат да се повлечат од кралското семејство и да живеат мирен живот

Кралицата Елизабета ја поддржа оваа нивна одлука.

Останати вести од Радио Милева