Радио Милева
не и цветаат ружи

По малиот мозочен удар и операција на срцето сопругата на Џастин Бибер се пожали со нов здравствен проблем (фото)

По малиот мозочен удар и операција на срцето сопругата на Џастин Бибер се пожали со нов здравствен проблем (фото)

Познатата манекенка и сопруга на пејачот Џастин Бибер, Хејли, се пофали преку Инстаграм дека има нов здравствен проблем. Таа на „стори“ го покажува својот стомак, објаснувајќи сепак дека не боледува од ендометриоза или синдром на полицистични јајници.

На почетокот на 2022 година тaa мораше да се соочи со мини-мозочен удар, а потоа и операција на срцето. Моделката и претприемачка – основач на брендот за нега на кожа Род – Хејли Бибер се бори со нови здравствени проблеми.

Ништо сериозно, за среќа, бидејќи како што самата Хејли објасни со „приказна“ на Инстаграм, не боледува од ендометриоза или синдром на полицистични јајници. Туку, се работи за циста на јајниците, проблем кој очигледно не е нов, бидејќи како што и самата истакнува дека го имала и дека „воопшто не е забавно“.

Хејли, која на 22 ноември го прослави својот 26-ти роденден во Јапонија со својот сопруг Џастин Бибер, напиша над фотографијата – каде што ја подигнала маицата за да го покаже својот стомак – дека „нема бебе“, уште еднаш негирајќи ги упорните гласини за бременост кои ја следат откако таа и Џастин се венчаа во 2018 година.

Иако не даде дополнителни информации за нејзината циста, таа рече дека ја боли и дека „се чувствува мачнина, надуеност, грчеви“. „Во секој случај… Сигурна сум дека многумина од вас можат добро да разберат“, додаде таа: „Ги имаме…“.

Останати вести од Радио Милева