Радио Милева
Нема мир

По екс-сопругот сега и неговата мајка и се нафрли на Тања Савиќ

По екс-сопругот сега и неговата мајка и се нафрли на Тања Савиќ

Пејачката Тања Савиќ истакна дека повеќе нема никаков контакт со поранешниот сопруг Душан Јованчевиќ, но тврди дека нивните синови редовно разговараат со нивниот татко.

Сепак, нивната семејна драма не завршува тука, сега поранешната свекрва на Тања планира да поднесе тужба против неа. Според информациите, мајката на Душан не ги видела своите внуци две години, откако тие дојдоа во Србија.

-Таа се сомнева дека Тања им забранила да разговараат со неа, а нејзиниот син Душан не сака да се меша во нивната врска. Тања изјави дека имала проблеми со свекрвата која постојано била на страната на нејзиниот син. Рекла дека ги навредувала и ги повикувала децата да не ја сакаат својата мајка. Кога синовите дојдоа кај Тања, таа им забрани да разговараат со нивната баба. Дури и кога разговараат со својот татко, а Ана се појавува на кратко да ги види, Тања ја прекинува врската, рекол изворот за српските медиуми.

Според изворот, поранешната свекрва на Тања тешко ја поднесува разделбата од нејзините внуци.

-Таа неколку пати јасно му кажала на Душан дека тој може да разговара со децата, но мајка му не. Тања е многу лута на неа и не може да и прости за многу работи, бидејќи како жена не сочувствувала со неа. Колку што знам, Тања сега доби информација дека Ана ќе поднесе тужба бидејќи ја спречува да има контакт со внуците, а на сето тоа нивниот адвокат ќе додаде дека Душан не ги гледа децата, дека само ги слуша. Тие тврдат дека Тања го дозволува тоа и дека им предизвикува душевна болка. Наводно Ана е болна откако момчињата дојдоа во Србија, затоа што не се чувствува добро од тага, вели извор близок на Савиќ.

фото:Инстаграм/Тања Савиќ

Останати вести од Радио Милева