Радио Милева
Не ни помислуваа на брак

По долги две децении Петар Грашо ја раскина врската со колешката Данијела Мартиновиќ

По долги две децении Петар Грашо ја раскина врската со колешката Данијела Мартиновиќ
фото:стори/пресс

Пејачот Петар Грашо и пејачката Данијела Мартиновиќ раскинаа по повеќе од 20 години врска, пренесуваат хрватските медиуми.

Имено, тие двајцата решија да раскинат, а таа вест ја шокираше хрватската јавност со оглед на тоа што важеа за еден од најхармоничните парови со години, пренесува хрватски „Стори“.

Како што се наведува, парот веќе некое време не живее заедно, и не сакаат да ги коментираат вестите за раскинувањето.

Како прво, Даниела испрати емотивна честитка за роденденот на Грашо пред нешто помалку од два месеци.

– Нека ти биде најсино … Нека биде морето. Среќен роденден – напиша тогаш под споделена фотографија што сè уште може да се најде на нејзиниот Инстаграм профил.

Пред неколку дена, Данијела објави песна насловена „Непобедлива љубов“.

„Љубовта не се предава … Непобедлива е!“, Напишала тогаш со снимките од видеото на својот Инстаграм профил.

Петар и Данијела се запознаа во 1995 година во Дора во Опатија, а две години подоцна започнаа љубовна врска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Petar Grašo (@petargrasoofficial)

Двајцата никогаш не се венчаа, а Данијела еднаш откри и зошто.

– Всушност, работата е многу едноставна за нас, ние нема да се венчаме и тоа е нашата конечна одлука. Самата помисла на тоа создава клаустрофобија, и сè друго е убаво и бесплатно, кажа пејачката.

Останати вести од Радио Милева