Радио Милева
Минато

По четири години од разводот со Кајмакоски, Кристина Димитриевска „фрли пепел“ на лошите искуства

По четири години од разводот со Кајмакоски, Кристина Димитриевска „фрли пепел“ на лошите искуства

Новопечената пејачка и манекенка Кристина Димитриевска пред четири години се разведе во поп-пејачот Даниел Кајмакоски.

Ако уште тогаш беше активна како манекенка, модел, учествуваше на избори за убавина, медиумите не пропуштаа да и го стават префиксот бившата на Кајмаковски.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KRISTINA DIMITRY (@kristina.dimitry)

Сега ова не е потребно, бидејќи таа стана многу поактивна од поранешниот, барем кога се во прашање клубските настапи во Македонија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KRISTINA DIMITRY (@kristina.dimitry)

Кристина има доста медиумско внимение, а во едно свое последно интевју кое го сподели на Инстаграм, одговараше на прашања поврзани со кариерата и приватноста.

Неибежно беше да ја прашаат и за разводот на кој таа му „фрли пепел“.

-Мислам дека откако времето ќе помине, во мојот случај четиири години, се забораваат лоште работи. Тоа сигурнио ме направи помудра, а родителите ме изградија во силна личност, одговара таа.

Димитриевска вели дека минатото е зад неа, па сега е посветена на музичката кариера и мајчинство, се’ друго е во позадина, па дури и менекнството за кое сега нема време.

фото:Инстаграм/Кристина Димитриевска

Останати вести од Радио Милева