Радио Милева
Ги закопаа секирите

„Плукна,па излижа“: Карлеуша се помири со колешката која не можеше да ја смисли (фото)

„Плукна,па излижа“: Карлеуша се помири со колешката која не можеше да ја смисли (фото)
фото:инсатграм/сајси м/карлеуша стар

Раперката Ивана Рашиќ, попозната како Сајси МЦ, е една од текстописците на новиот албум на поп-ѕвездата Јелена Карлеуша.

Иако не е познато кога албумот ќе биде објавен, ПР-на пејачката, Зоран Бирташевиќ на социјалната мрежа Инстаграм потврди дека раперката напишала нови песни за Карлеуша. Оваа вест е особено интересна, имајќи ја предвид нивната претходна историја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Српските медиуми пишуваа дека Сајси и Јелена Карлеуша планираат да ја објават песната „Локал београдизам“. Соработката никогаш не настанала поради расправија меѓу двете пејачки.

Во текот на 2016 година, во истиот период кога се зборуваше за дует со Карлеуша, Сајси МЦ сними дует со друга музичка sвезда – Северина, што ја налути Карлеуша и таа реши да се откаже од нивната соработка. После тоа, контроверзната раперка реши да ја сними песната „Локал београдизам“, самостојно, која првично требаше да биде дует.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SAJSI MC (@sajsimcofficial)

– И повторувам, немам соработка со Сајси. Што се однесува до мене, по тој хорор наречен „Силикони“, таа ја „разубави“ својата перспектива – таа беше една во низата навреди на Карвауша против Ивана Речиќ.

– Се чувствувам како да ги замолам моите колеги да не користат добри идеи со нивниот аматерски тривијален пристап. Сè уште не верувам колку е сиромашна Северина. Би било многу срамно да претставам нешто што другите го најавуваат со месеци како моја идеја – напиша Карлеуша еднаш.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SAJSI MC (@sajsimcofficial)

Долгогодишниот соработник и пријател на Јелена, Зоран Бирташевиќ, неодамна објави снимка од студиото со Јелена, во која ги обележа Сајси и Милан Лаша Радуловиќ, син на Марина Тукаковиќ, која е автор на некои стихови на новиот албум ЈК.

Очигледно, пејачите ги закопаа секирите и останува да видиме што не чека од ова помирување.

Останати вести од Радио Милева