Вистаграм

Плетените парчиња облека ќе владеат оваа сезона, а еве како да ги носите

Плетените парчиња облека ќе владеат оваа сезона, а еве како да ги носите

Дојде време да се збогувате со памучните парчиња облека и да ги прегрнете плетените и сите со нетрпение очекуваат да ја освежат летната гардероба со светли бои, разиграни текстури и иновативни принтови. Сепак, никој не очекуваше дека најпопуларниот зимски тренд ќе добие својата летна варијанта.

Не заборавајте дека летото е за експериментирање и за невообичаени стилови. Ќе се носат плетени костими за капење, плетени долги панталони и плетени чанти – овој моден хит можете да го комбинирате како што сакате, а во продолжение погледнете неколку идеи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chrissy Rutherford (@chrissyford)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Williams (@lucywilliams02)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mel 🍯 (@amelwindsor)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michelle (@k2together_)

извор: кафепауза.мк