Радио Милева
пред и после

Пластични хирурзи открија кои естетски корекции ги направила Меган Маркл (фото)

Пластични хирурзи открија кои естетски корекции ги направила Меган Маркл (фото)
фото: Профимедиа

Бројни обожаватели го следат секој чекор на војвотката од Сасекс, Меган Маркл и ни најмала ситница не име бега.

Овој пат на ред дојдоа пластичните операции, кои, судејќи според коментарите, не и се непознати на поранешната актерка.

Иако никогаш отворено не зборувала за нив, фановите тврдат дека Меган денес не изгледа како на почетокот на кариерата.

фото: инстаграм

Експертите, односно козметичките хирурзи се согласија со неа, верувајќи дека сопругата на Хари навистина го корегираше лицето.

Како што откриле за британските медиуми, естетските хирурзи признаваат дека побарувачката за изглед на војвотката од Сасекс е зголемена. Затоа тие одлучиле да ги споредат старите и новите фотографии и да откријат што корегирала Маркл.

„Меган има скоро совршено обликуван нос. Нејзините очи се правилно поставени, а брадата во форма на буквата V е класично убава. Нејзиното лице е во добра форма и е близу до она што Грците го сметаа за совршено “, рече естетскиот хирург Де Силва во една прилика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MCAN Health (@mcanhealth)

Корекцијата на нејзиниот нос е еден од естетските зафати кои ги направила. На фотографиите од тинејџерските денови јасно се гледа дека носот изгледал поголем.

Заедно со носот, тие истакнуваат дека таа ги коригирала јаболчниците и обликот на вилицата. Додека некои сметаат дека разликите се видливи, други сепак мислат дека сè уште изгледа убаво и природно.

Останати вести од Радио Милева