Радио Милева
издупчена...

Пирсот за малку да и ги „издиши“ градите на Марија Луиса: Има ли „вулканизер“ што ќе ја залепи силиконска предница на естрадната певица? (ФОТО)

Пирсот за малку да и ги „издиши“ градите на Марија Луиса: Има ли „вулканизер“ што ќе ја залепи силиконска предница на естрадната певица? (ФОТО)

Македонската фолкерка Марија Луиса Тодоровска си најде нова играчка… Или поточно посака нов украс на своето тело, кое покрај тетоважите со „сочна содржина“ реши да го накити со нешто што покрај естетската може да има и материјална вредност.

Пирс и тоа на многу необично место иако боцкањето не и ниту прво, ниту непознато… Она при украсувањето на телото секако, зашто Марија веќе има пирс на пупачето, аможеби и уште некаде каде само малкумина среќници го имаат тоа задоволство да го видат.

Нејсе, овој пат пејачката поведена од максимата: „За убавина, се трпи и болка“ се осмели да стави пирс меѓу градите… Или малку над нив, за да не и се случи, гигантската силиконска предница да биде несакајќи дупната, па наместо брадавиците да и гледаат во плафонот, растечениот силикон да го собира по подот.

Украс со скапоцени камчиња кои ќе ги красат големите гради на пејачката, доминирајќи над нив како две мали очиња едно над друго…

Ако фолкерката не ја гледаат толку многу во очи, кога погледот ќе им падне и закочи некаде на половина, ќе знаат дека бујната предница на Марија Луиса не само што заслужува висока оцена, туку отсега е и скапоцена!

Се разбира сето ова откако местото на „дупчење“ ќе се стабилизира и заздраве, црвенилото ќе мине, а пирсот ќе блесна во полн сјај, како ореол над бујните гради на Марија.

Во меѓувреме и самата онака чешита, пејачката се пошегува со „пирсинг мајсторката“ додека оваа и ја „дупчеше“ кожата, да внимава, да не оди подолу и подлабоко повеќе од потребното, па откако дупчињата беа направени праша:

„Ако ми истече силиконот, што ќе правам?“ – се мајтапеше Марија!

Мајтапот на пејачката стана вирална атракција откако твитерџиите исто така тргнаа да се шегуваат со градниот пирсинг на Марија Луиса.

Шеговитите коментари отидоа дури дотаму што поединци се понудија и самите да бидат „вулканизери“, па гратис да стават лепенка на силиконската предница на естрадната певица.

Со напомена дека градите за да и бидат пак така бујни, потоа истите ќе мора одново се надуваат, ама како балон… со уста!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nakit Bling Bling (@blingbling.mk)

Фото: Инстаграм принтскрин/blingbling.mk/luisa.todorovska

Останати вести од Радио Милева