Радио Милева
бивши љубовници

Петар Стругар и оваа ТВ водителка биле во две и пол годишна врска пред обајцата да станат познати (ФОТО)

Петар Стругар и оваа ТВ водителка биле во две и пол годишна врска пред  обајцата да станат познати (ФОТО)

Шармантниот актер Петар Стругар своевремено го освоил срцето на колешката кој сега е позната ТВ водителка.

Пред четири години, додека одговараше на прашањата на гледачите во реалното шоу водителката Анѓела Лакичевиќ, со еден гледач се пошегува дека  го познава Петар Стругар,  кого публиката го засака и подобро запозна по улогата во филмот „Монтевидео…“.

„Не се фалам ниту се шегувам. Јас и Петар се познаваме затоа што студиравме заедно и сме иста класа“ – истакна тогаш водителката и додаде:

„Но, ако навистина сакате да знаете, јас и Петар бевме момче и девојка две и пол години додека студиравме“.

Инаку, Анѓела Лакичевиќ е актерка и дипломирала на Факултетот во Цетиње.

„Отсекогаш сакав да глумам. Одев училиште за глума од четврто одделение во основно училиште. Кога требаше да се запишам на академијата, моите родители се разведуваа. Беше чудна ситуација и сакав да заминам. Не сакав да студирам во Белград. Немав толку пари за да студирам во странство и кога слушнав дека отворилекласа во Цетиње (бидејќи таму се отвораше класа на секои три години), отидов и се запишав“ – раскажа водителката.

Фото: Инстаграм принтскрин/andjela.lakicevic/p_strugar

Останати вести од Радио Милева