Радио Милева
честитки од сите страни

Петар Грашо стана татко – 14 години помладата сопруга, роди ќерка (фото)

Петар Грашо стана татко – 14 години помладата сопруга, роди ќерка (фото)

Се породи Хана Хуљиќ Грашо, домот на Петар Грашо стана побогат за уште еден член,  Хана и Петар Грашо станаа родители.

Нивната врска стана јавна во октомври минатата година и оттогаш се топ тема во медиумите и јавноста.

45-годишниот пејач и неговата 14-години помлада избраничка соработуваат подолго време, а Грашо бил близок и со нејзините родители кои јасно ја поддржувале нивната врска.

Брачната двојка претходно објави дека избрале име за девојчето и дека ќе се вика Алба.

Јавноста дозна дека очекуваат бебе во средината на јануари, а парот за кратко време се венча во Сплит.

Фото: Принтскрин/Мирослав Лелас/Ј.Бабиќ

Останати вести од Радио Милева