Радио Милева
Исцрпен

Петар Грашо хоспитализиран – менаџерката открива каква е состојбата на пејачот

Петар Грашо хоспитализиран – менаџерката открива каква е состојбата на пејачот

Петар Грашо како и секое лето настапува низ регионот, а поради набиениот распоред и темпото со кое се одржуваат концертите, имунитетот на познатиот пејач е намален.

Како што откри менаџерката на Грашо, Мартина Подгорски, тој примил витаминска инјекција, но не станува збор за посериозна ситуација. Таа истакна дека за се’ е виновна летната турнеја и големиот број настапи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Petar Grašo (@petargrasoofficial)

На прашањето како е на новопечената мајка Хана Хуљиќ и нивната ќерка Алба, таа кусо изјави дека „се’ е добро и во најдобар ред“.

Хрватскиот пејач неодамна настапи на фестивалот „Фјужн“ во Сплит и реши да ги предупреди насобраните новинари со одговор пред да му го постават прашањето кое сите најмногу ги интересираше.

‒ Да ве претекнам со одговор, се’ е во ред, сите сме среќни,живи и здрави.

фото:Инстаграм/Петар Грашо

Останати вести од Радио Милева